Літні шини для тривалого терміну служби – поради щодо вибору та догляду

Кожен водій сподівається, що літні шини на його автомобілі прослужать довгий час. Сьогодні спробуємо розібратися, що для цього потрібно зробити.

  1. Купівля нових шин

Чимало водіїв з метою економії вирішують купити на сайті mastershina.com шини, які вже були в експлуатації. Так, їх вартість зазвичай удвічі і більше нижча, порівняно з новими покришками. Але потрібно розуміти, що їздові якості таких скатів вже далеко не ідеальні. Крім того, невідомо точно, чому ці покришки виставлені на продаж – причин може бути кілька:

  • Були в ремонті після аварії. Навіть при незначних дефектах їхні найкращі властивості вже позаду.
  • Неправильно зберігалися в міжсезоння. Якщо гума пролежала на балконі або у вологому підвалі, її технічні характеристики явно погіршені.
  • Шини використовувалися взимку. У морозну погоду з’являються тріщини, які з часом тільки розширюються.

Будь-який з цих трьох факторів – це потенційна небезпека як для водія з пасажирами, так і для інших учасників дорожнього руху.

  1. Типорозмір і бренд

Вибирати літні шини потрібно з урахуванням вказівок виробника транспортного засобу. Тільки скати відповідного розміру здатні забезпечити кращими їздовими якостями і виручити в небезпечних ситуаціях на дорозі.

Особливо економити і купувати найдешевші автошини на літо також не варто. Чим вища репутація бренду-виробника, тим надійніші і витриваліші покришки.

  1. Обкатка і догляд

Для комфортної і безпечної їзди влітку недостатньо просто купити нові шини. Їх ще потрібно правильно обкатати, дотримуючись ряду умов:

  • їзда на обмежених до 80 км/год швидкостях;
  • вибирати потрібно рівні дороги з твердим покриттям;
  • відмовитися від різких прискорень і гальмувань;
  • мінімізувати (бажано виключити) удари об бордюри;
  • регулярно перевіряти рівень внутрішнього тиску.

Обкатка потрібна всім без винятку новим шинам. Вони покриваються на заводах спеціальним мастилом, яке захищає поверхню від механічних пошкоджень. Простою водою воно не змивається – для цього потрібен контакт з твердим покриттям.

Процес обкатки не прив’язаний до часу. Шинні виробники вказують кілометраж, який потрібно проїхати, дотримуючись перерахованих вище умов. В середньому, для літньої автогуми він становить 300-400 кілометрів

Не варто забувати про правильний і регулярний догляд. Якщо помічені сторонні предмети, що застрягли в протекторі, їх потрібно відразу усунути. Це ж стосується навіть мікротріщин – якщо вчасно їх не «заштопати», пошкоджена ділянка буде розширюватися, тим самим знижуючи рівень безпеки їзди.

Add a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован.